Nem gyártja és nem is forgalmazza zsírkőtartalmú babahintőporát a Johnson & Johnson
A vállalat ellen több per is indult a termékei miatt, ám kitartanak amellett, hogy ezek használata biztonságos.
A vállalat ellen több per is indult a termékei miatt, ám kitartanak amellett, hogy ezek használata biztonságos.
A helyi sajtó szerint mintegy 20 ember ájult el azok közül, akik megkapták a szállítmánnyal jött vakcinát. Ezeket nem használják tovább.
Néhány esetben az oltottaknál a Guillain-Barré-szindróma (GBS) alakult ki. Az amerikai gyógyszerfelügyelet szerint a vakcinának így is több előnye van, mint hátránya.
A Pfizer, a Moderna és a Johnson&Johnson oltóanyaga csak nagyon ritkán váltja ki azokat a jelenségeket, amelyekről most az Európai Gyógyszerügynökség írt.
A gyógyszergyártó cég bizakodó, kutatási eredményeiket pedig közzé is tették.
Az Emergent nevű amerikai üzemben készült vakcinák egyik alapanyagát összekeverték a szintén ott gyártott AstraZeneca egy alkotóelemével.
55 millió adagra szerződtek, ebből eddig 5 millió érkezett meg.
A norvég járványhelyzet egyre jobban áll, ennek fenntartásához azonban nincs szükség a két vakcinára a kutatók szerint.
Az Európai Bizottság a lejárata nem újítaná meg szerződését a vektorvakcinát gyártó cégekkel, inkább az mRNS-alapú oltóanyagok beszerzésére fókuszálna a La Stampa szerint.
Az amerikai kormány döntése értelmében mostantól csak a Johson&Johnson oltóanyagát fogják előállítani abban a baltimore-i gyógyszergyárban, ahol egy hiba miatt 15 millió adag vakcina ment a kukába.
15 millió adag ment tönkre a Johnson and Johnson oltóanyagából egy emberi hiba miatt.
A The Guardian az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet adatai alapján megnézte, a Pfizer–BioNTech, a Moderna és a Johnson & Johnson védőoltása esetén milyen mellékhatásokra számíthatunk, és azok milyen gyakorisággal fordulnak elő.